Praznovanje 1.maja 2018

Leto je zopet naokoli in tradicionalna priprava na Prvi maj je potekala tudi na Cesti. Pod taktirko balinarjev je vesela družba z gore pripeljala 18 metrski mlaj. Postavitev je potekala na predvečer praznika. V družbi lepega števila krajank in krajanov se je mlaj ponosno dvignil v središču vasi. Po zasluženem delu se je prilegel dober golaž in kapljica rujnega. Sledilo je prižiganje kresa na rampi. Letos zaradi gradbišča skoraj ne bi bilo mesta za kres. No kjer je volja je tudi pot. Verjetno smo pripravili enega največjih kresov v zadnjih letih. Lepo število mladih in manj mladih krajank in krajanov je uživalo ob visoko segajočih plamenih še dolgo v noč. V imenu KS Cesta in BK Cesta zahvala vsem, ki so sodelovali pri pripravi in izvedbi tega dogodka.